Co to jest geocaching?

Lubań. Dzień Otwarty w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej, czyli Dzień Dziecka nr 3

Zgodnie z kilkuletnia już tradycją, 1 czerwca w mojej pracy zorganizowany został Dzień Otwarty. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy dzieci ze szkół i przedszkoli oraz wszystkie inne zainteresowane osoby mogą wejść na teren Ośrodka i podejrzeć, co my tu właściwie robimy ;)

Oprócz sprzętu używanego przez Straż Graniczną, można także obejrzeć, pomacać i przymierzyć „gadżety” używane przez inne służby mundurowe, które w tym dniu również wystawiają u nas swoje „kramiki”. Np. 23. Śląska Brygada Artylerii z Bolesławca przyjechała z dwoma wyrzutniami rakiet, sprzętem do rozminowywania terenu i takimi tam… ;) Dzieci wprawdzie pytały, czemu nie ma czołgów, ale wyrzutnie też ewentualnie przeszły ;) 

Dzień Otwarty w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej 2015

Wi – wraz ze swoją grupą przedszkolną – również wzięła udział w imprezie. Zresztą większość szkół i przedszkoli z okolic się u nas zjawiła. Jedna szkoła poszła wręcz po całości – znaczy się zgarnęli wszystkich uczniów do autobusów, przywieźli do Lubania i Dzień Dziecka z głowy ;)
Może na zdjęciach, które tu zamieściłam tego nie widać, ale przewinęło się nam dobrze ponad 2 tys. osób :D

Jedną z najbardziej obleganych atrakcji dnia była możliwość przejechania się quadem wraz z wykwalifikowanym kierowcą oczywiście :) Cud nr 1, że grupa Wi dopchała się do tych pojazdów, a cud nr 2, że moje dziecko – mimo strachu – odważyło się wsiąść na quada.

Dzień Otwarty w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej 2015

Ja natomiast – jako nadworny fotoreporter – przez 5 godzin latałam z aparatem uwieczniając tabuny dzieciaków, które opanowały teren Ośrodka.
Więcej treści i zdjęć znajdziecie na stronie www.oss.strazgraniczna.pl.

Po intensywnym fizycznie weekendzie, intensywny poniedziałek. Buty miałam wygodne, a i tak myślałam, że mi stopy odpadną. Teren bowiem u nas nieskromny i jest gdzie biegać ;) Szkoda, że wtedy jeszcze nie miałam takich fajnych wkładek żelowych do butów Scholl*; może dnia pracy nie zakończyłabym z jakimiś skurczami dziwnymi ;]

* Wspomnienie o Scholl lekko sponsorowane, ale wkładki serio mają fajne. I jeszcze plastry ochronne na pęcherze, które dzisiaj byłam zmuszona użyć, heh… :/

A oprócz zabawy w geocaching...

Wielkanoc 2017
Wielkanoc 2017
Wszędzie smoki!
Wszędzie smoki!
Dziecko kocha smoki. Dziecko marzy, by mieć smoka. Lub być smokiem. Smoki są więc...
Nju.mobile – dobra zmiana?
Nju.mobile – dobra zmiana?
Taaa daaam… od prawie miesiące jestem w  nju.mobile, uznałam bowiem, że mają ofertę, która najbardziej...
Dieta OXY – fazy
Dieta OXY – fazy
Dieta OXY składa się z czterech faz: detox, fat burning, step i balance. Każda...
Gdzie nad Bałtykiem rozłożyć swój kocyk? *
Gdzie nad Bałtykiem rozłożyć swój kocyk? *
Ponoć w tym roku cała Polska ruszyła (lub ruszy) nad Bałtyk. Z pogodą bywa tu...