Co to jest geocaching?

Miód, wino i… disco polo na Grodźcu :D

W pierwszy weekend października na zamku Grodziec odbywało się Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego. Lubię takie akcje, a na Grodźcu jeszcze nas nie było, więc wybraliśmy się tam w sobotnie przedpołudnie.

Grodziec okazał się przepięknym obiektem. Granitowe zamczysko o niemal bajkowej architekturze. To nic, że wino i miód oraz inne wytwory rękodzielnicze prezentowane były przy wtórze disco polo ;] I do szwendających się tu i ówdzie rycerzy muzyka ta niezbyt pasowała, ale co tam – przynajmniej zobaczyliśmy, jak pięknie przy jej wtórze potrafią się bawić seniorzy :) Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia parkietu z pląsającymi emerytami – swoją werwą i pozytywną energią dają nadzieję, że i nam w tym wieku będzie się chciało ;)

Wnętrze zamku… krużganki, wieże, ciemne korytarze… Klimat niesamowity, choć po udostępnionych do zwiedzania komnatach widać, że wszystko to takie trochę chaotyczne, jakby ktoś niekoniecznie miał pomysł na spójne urządzenie i pokazanie tego miejsca. A może problemem jest brak funduszy? Ciężko powiedzieć…

Geocaching, Grodziec - Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego 2014
Zwiedzać można kilka sal (Sala Wielka, Sala Rycerska, pokoiki księżnej, kaplica), dziedziniec, ganki, donżon – wszystko w cenie biletu – 9 zł normalny, 6 zł – ulgowy, dzieci do 5 lat – za darmo. Ponoć jest kilka wejść z przewodnikiem, ale my się nie załapaliśmy, więc poszwendaliśmy się samopas. W porównaniu np. do niezwykle skomercjalizowanego zamku Czocha, tu panuje spora „samowolka” – turyści łażą, gdzie chcą i robią, co chcą. Ma to swoje zalety, ma i wady. Myślę jednak, że zarządzający zamkiem zdają sobie sprawę, że zwiedzający uwalają się na łożach, rozsiadają na krzesłach tudzież macają wszystko, co tylko można.
Geocaching, Grodziec - Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego 2014
Oprócz zwiedzania, zanurzyliśmy się oczywiście odpustowo-festynowe klimaty. Były więc fryty, wściekle różowa wata cukrowa oraz – w nieco zdrowszych klimatach – podpłomyki i oscypki. Te ostatnie – serwowane z żurawinką – szczególnie posmakowały Stworowi :)
Geocaching, Grodziec - Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego 2014

Kupiliśmy również – a jakże – miód pitny dwójniak. Małżonek zachwycony. Smakiem, zapachem i kolorem też – szlachetny trunek pieści wszystkie zmysły… :)

Geocaching, Grodziec - Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego 2014

Oczywiście – jak zwykle – nie omieszkałam też wyciągnąć towarzystwo na poszukiwanie skarbu, gdyż Grodziec posiada także swoją skrytkę geocache: Skarb Grodzki. I to chyba jedną z najstarszych z dotychczas przez nas znalezionych, bo założoną w 2008 r. Znaleźliśmy – dyskretnie – pomimo sporego ruchu :)

Jakbyście gdzieś tam po okolicach się przemieszczali, koniecznie zahaczcie o zamek Grodziec. To naprawdę ciekawa perełka w Dolnośląskiej Koronie ;)
Wszelkie informacje dot. dojazdu itp. znajdziecie na stronie, którą zalinkowałam na początku wpisu. Natomiast informacje bardziej historyczne znajdziecie na stronie www.zamkipolskie.com.

A oprócz zabawy w geocaching...

Wielkanoc 2017
Wielkanoc 2017
Wszędzie smoki!
Wszędzie smoki!
Dziecko kocha smoki. Dziecko marzy, by mieć smoka. Lub być smokiem. Smoki są więc...
Nju.mobile – dobra zmiana?
Nju.mobile – dobra zmiana?
Taaa daaam… od prawie miesiące jestem w  nju.mobile, uznałam bowiem, że mają ofertę, która najbardziej...
Dieta OXY – fazy
Dieta OXY – fazy
Dieta OXY składa się z czterech faz: detox, fat burning, step i balance. Każda...
Gdzie nad Bałtykiem rozłożyć swój kocyk? *
Gdzie nad Bałtykiem rozłożyć swój kocyk? *
Ponoć w tym roku cała Polska ruszyła (lub ruszy) nad Bałtyk. Z pogodą bywa tu...